جزئیات خبر   |  ورود به سايت
گروه های خبری کمينه
جزئیات خبر کمينه
تاریخ ایجاد: شنبه 09 آبان 1392 تعداد بازدید: 1185 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: مدیر ارشد
شرایط جدید واردات کامیون اعلام شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، گمرک جمهوری اسلامی در بخشنامه‌ای در باره شرایط واردات کامیون اعلام کرد، در متن این بخشنامه آمده است:  به پیوست تصویر نامه شماره 481-210/92 مورخ 4اردیبهشت 92 به انضمام تصویب‌نامه شماره 202282/ت47268هـ مورخ 13دیماه 90 هیات وزیران موضوع آئین نامه اجرایی بند (هـ) ماده 163 قانون برنامه پنجم توسعه جهت اطلاع و اقدام به شرح ذیل ارسال می‌شود.

خواهشمند است دستور فرمائید بر اساس مفاد تصویب نامه و پس از ارائه ثبت سفارش معتبر و رعایت کامل مقررات امور گمرکی اقدام لازم معمول نمایند.

1- شرکتهای حمل و نقل جاده ای ایرانی جهت واردات کامیون مورد نیاز خود می بایست به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مراجعه و سپس جهت اخذ ثبت سفارش به سازمان های صنعت، معدن و تجارت مراجعه نمایند.

2- مشخصات مندرج در ثبت سفارش های ارائه شده می باید دقیقاً مطابق با مشخصات کامیون های وارده اعم از تیپ موتور، سال ساخت و مدل باشد.

ثبت سفارشهای ارائه شده از محل این مصوبه صرفا جهت کامیونهای با ظرفیت بیش از ده تن است.

3- شرکت های حمل و نقل حائز شرایط باید به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای مراجعه تا ضوابط تائید و تشخیص تدوین شده را دریافت نمایند. کامیونهای وارداتی شرکتهای حمل و نقل داخلی دارای شرایط زیر باشند :

الف) سال ساخت آنها کمتر از سه سال باشد.

ب) کامیوهای وارداتی می بایست دارای نمایندگی و خدمات پس از فروش، انطباق با استانداردهای آلایندگی شورای عالی حفاظت محیط زیست، استاندارد اجباری و انطباق با معیارهای مصرف سوخت باشند.(ضوابط فنی خودروهای موصوف در هر مورد می باید از طریق این مرکز به آن گمرک ابلاغ شده باشد)

ج) شرکتهای ایران حمل و نقل جاده ای در صورت ارائه گواهی اسقاط کامیوهای فرسوده با عمر بیش از 25 سال، ازستاد مدیریت حمل و نقل سوخت و تائید این مرکز در هر مورد به ازای هر کامیون مشمول بیست و پنج درصد تخفیف در سود بازرگانی واردات یک دستگاه کامیون با ظرفیت حداکثر سه تن، بالاتر از کامیون اسقاط شده می شوند.

 

print
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر CAPTCHA
وارد نمودن کد